HISTRI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HISTRI

http://histri.info/
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Povijest histra

Go down 
+9
Maradona
zagadur
Johnny Boy 1987
FASHION CREW 1950
armada
mali_zeleni
antizagadur
chile
HistriMoela
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
armada

armada


Number of posts : 26
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 4:33 pm

...kalach kralj i gotovo...
... Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy Laughing Very Happy
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 05, 2008 3:31 pm

vec sam par puta zamolio da se makne sa strane histri pocetak posto ce doci tocniji podaci, takodjer ste napisali histri najbpolji navijac kao naslov koji nema veze s mojim naslovom...
Neke stvari su takodjer skracene malo pa se mogu svatiti na vise nacina.....
Hvala
Back to top Go down
Bundy
Guest




Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 11, 2008 7:14 pm

Evo slučajno sam naletio na ovaj forum pa usput da pohvalim ove sadašnje Histre ,samo tako dalje naprijed!Vidim da se spominje slučaj kad je prvi put postavljena zastava sa šahovnicom u Umagu a budući da sam i sam bio na toj tekmi malo bi je komentirao.Istina je da nije bila jedna već dvije zastave.Jednu je postavio D. a drugu je postavio st.R.Ova druga je bila dodatno ukrašena nekim obilježjima koja se danas mogu viditi na thomsonovim koncertima.Ta druga zastava je navodno trebala posebno isprovocirati rukovodstvo i igrače C.Zvezde.Jugoslavenski orijentirani članovi Histra su na poluvremenu pokušali kako neki kažu linčevati drugog nosioca te "šarene" zastave mada bezuspješno.Kada kažem jugoslavenski mislim na mulce od 14-17 godina koji su svoga hrvatstva i srpstva postali svjesni kroz godinu-dvije ili točnije početkom rata.Pretpostavka je da su nahuškani od starijh ljudi.Dok je postojao i manji broj Histra koji su u to doba nosili epitet nacionalisti što je bilo vidi se iz ovog primjera jako nepovoljno po njih.
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 12, 2008 2:07 pm

bundy fala sto si razjesio tu dilemu, bilo bi lijepo da se registriras i napises sta o pocecima Histrija posto sam ja skupio dosta poluinformacija i netocnih stvari o razdoblju jugovine posto nisam cesto pohodio tribinu tada , a i bio sam dijete....
Back to top Go down
info his
Guest




Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 24, 2008 2:25 pm

malo o povjesti....prva službena utakmica sa organiziranim navijanjem bila je 89. na kup utakmici istraturist-sloga(doboj),tada navijači još nisu imali ime,niti trasparente..okupljanje je bilo kod t marketa...nakon toga se ekipa koja je navedena muzic,brki,emil,itd. počela organizirat...ima tu jos jedan dodatak među njima je bio i laki današnji igrač koji je i predložio ime histri...prve trasparente napravila je ta ekipa u zgradi od vojića. ta ekipa otisla je i na prvo gostovanje u 2. jugo ligi i to u velenje protiv rudara. pozdrav
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 6:41 pm

malo sam se raspitao z IP adrese i dso sam do sljedeceg saznanja:
velike i jake firme imaju uvijek istu IP adresu kod svakog logina, dok mali korisnici koji imaju adsl ako se konektiraju sa istog mjesta imaju istu IP adresu 24 sata i onda ona varira, sad postavlja se sljedeca problematika:
1.da bi covjek imao istu IP adresu kod konekcije treba proci i mjesec-dva dana da bi izasla ista kombinacija , tako da covjek pod skrivenim nickom da pastira sa iste konekcije u nekoliko dana razlicite postove je gotovo nemoguca slucajnost, u jednom danu je to moguce, narocito ako je stalno konektiiran
2.s druge strane je jos nevjerojatnije da neki uljez kod upisa posta ima u samo jednom slucaju istu IP adresu kao jedan od forumasa, a kamoli u vise slucaja je to nemoguce, treba se znaci kontrolirati vremenska razdoblja postiranja poruka
Naravno to je teorija kod koje nema rijeci o hakiranju, sad ako je neko haknuo to (mada mislim da je mala vjerojatnost da ce neko imati predpubertetske ispade i da ce ih pokusati sakrit narocito ako nije clan foruma) postoji mogucnost da baca vani IP-ove ostalih forumasa.....
Mah u svakom slucaju najbolje bi bilo da za pisat moras bit registriran....
a sad idem da pevam Cool
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 9:26 pm

neznani i zagi su bili cca u isto vrijeme na netu i ispalo je da su razliciti ip-ovi tako da je najvjerojatnije da je nevin ko i gotovina
Back to top Go down
zagadur

zagadur


Number of posts : 32
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 9:36 pm

očekujem javnu ispriku zbog blačenja mog imena i prezimena.pogotovo od šefa i alena2
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 10:53 pm

mah zagi ja ti vec objasnio slucajniost istog ip-a je ko da dobis na lotu ako nije hakirano ili ako ti susjed s...n ne krade signal, tako da se dolazi do jedne bizarne situacije, i ja bih na prvu pomislio da si ti u djiru (iskreno sumnjao sam mrvicu) tako da nemas sto dizati nos, popit cete na metkovicu pivo dve i izgladiti nesuglasice a poslije toga cemo ic na tekmu i vrijedjat benxa na regionalnoj razini
Back to top Go down
zagadur

zagadur


Number of posts : 32
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 11:10 pm

antizagadur wrote:
mah zagi ja ti vec objasnio slucajniost istog ip-a je ko da dobis na lotu ako nije hakirano ili ako ti susjed s...n ne krade signal, tako da se dolazi do jedne bizarne situacije, i ja bih na prvu pomislio da si ti u djiru (iskreno sumnjao sam mrvicu) tako da nemas sto dizati nos, popit cete na metkovicu pivo dve i izgladiti nesuglasice a poslije toga cemo ic na tekmu i vrijedjat benxa na regionalnoj razini
ja uopće ne dižem nos ali ne može netko napisat na forumu: zagi piše te pizdarije a da nije u to 100% siguran.sad se dokazalo da ja nisam to pisao i samo tražim da mi netko kaže: sorry zajebali smo. i to je sve


Last edited by zagadur on Fri Jan 16, 2009 11:11 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Šef
Admin
Šef


Number of posts : 11
Age : 31
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 11:10 pm

evo ja se isprčavam šta sam te spominjao (ali nisam ime),
vjerovao sam da nisi ti pisao te pizdarije nego da je bio neki kurac u internetu
ali, kad je ono izbacilo tvoje ime jebiga.........

___________________________________________________

novi smajlići

baklja ruke manita fajt
Back to top Go down
https://histri.forumotion.com
chile

chile


Number of posts : 102
Age : 37
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 3:09 am

dobro sada kad ste se lijepo izljubili izbriši sve ove postove koji nemaju veze s povješću histra afro
Back to top Go down
alan2
Admin
alan2


Number of posts : 18
Age : 33
Lokacija : umag
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 10:18 pm

zagadur wrote:
očekujem javnu ispriku zbog blačenja mog imena i prezimena.pogotovo od šefa i alena2

Ja nisam blatio niti tvoje ime niti tvoje prezime, ti blatis moje jer ga neznas niti napisat prijatelju..
Back to top Go down
http://www.histri.info
Zeus




Number of posts : 2
Registration date : 2009-03-04

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 6:03 pm

Prvo da cestitam organizatoru na odlicnoj inicijativi i odlicnoj organizaciji svega ovoga. Kao jedan od osnivaca Histra kazem da je ovo jako lijepo i da u ime cijele ekipa koja je nekad navijala na tribini gdje ste sada vi mogu reci da ste odlicni i samo da skidam kapu. Pohvala Malom zelenom, jer sve sto je rekao je jedina istina i samo ta je tocna i ispravna. Suludo je raspravljati tko je sta reorganizirao, tko je osnovao, tko je sada i tko je bio, bitno je da Histri opet zive i bodre nas klub, a to i je svrha svega toga. Jos nesto bitno sto zelim reci, kao sto vec znate, Histri su osnovani 1989. godine na starom skolskom igralistu, Mario Franjić i Teska su ukrali plavi zastor u ucionici, jer smo samo takve imali u skoli, mi smo skupiliu nesto novaca za pituru zute boje i tamo smo napravili transparent koji nas je dugo pratio. Jadno je izgledao, ali nismo imali bolje. Bilo je to doba kad ja Istraturist igrao 2. jugo ligu i kad je ta 2. liga bila za klasu jaca od danasnje nase 1. lige, tako da morate biti svjesni kako je bilo tesko za jedan klub iz tako malog grada kao sto je Umag, uci u tadasnju prvu ligu. Odlazak na utakmicu je tada bio ritual, tj. cijeli Umag, i staro i mlado je bilo na tekmi, u dvorani gotovo nije bilo mjesta da muha stane. Okupljali smo se kod tadasnjeg T marketa, danasnji Konzum gdje bi kupili alkohola i napili se, i kao jedna horda uz pjesmu bi krenuli put dvorane. Jos jednu vrlo ruznu stvar koju smo radili, a koja bi danas bila vrlo kaznjiva je ta da bi kupili cokoladu i svi bi stavili po plocicu cokolade u usta i pljuvali njihovo krilo i sudiju i svakog protivnickog igraca do kojeg bi stigli. Mozete si zamisliti kako je to izgledalo po parketu kad ispljunes cokoladu Smile, ali vi to nemojte, jer cete zavrsiti u stanici. Kupovali bi i trake za blagajne, pa bi ih bacali u teren, bacali bi ih visoko u zrak, pa bi se one zakacile za strop i tako visile...
Onda je dosao rat i raspala se liga, a sa time je i moja generacija zavrsila sa navijanjem, mnogo se stvari tada izdogadjalo, par deckiju koji su bili aktivni navijaci Histra, odselili su iz Umaga, a moja je generacija u svemu tome bila pomalo izgubljena, najbolje godine zivota, srednjoskolske dane, proveli smo u pustosi grada i opcem nezadovoljstvu. Normalno je da je kad tad nama trebao doci kraj sa navijanjem jer je to tako normalno, mi nismo nikada bili nogometn navijaci, i nismo bili optereceni nogometnom klubovima,i normalno da je dosla mladja genneracija, kao sto su Kalac, Androcec i ekipa koji su sve to nastavili i ponovo aktivirali. Poceo je novi nacin navijanja i taj je dan danas prisutan i to je jako lijepo. Zelim reci da ce uvijek navijacko ludilo voditi skupina mladjih i uvijek ce doci netko tko ce reci da je njegov doprinos najbitniji, medjutim, moramo shvatiti da je upravo taj entuzijazam pojedinaca i generacija ucinio to da Histri dan danas zive i da imamo ponovo punu onu stranu tribine koja je rezervirana za navijace. Kad se dodje navijati za Umag, navija se za Umag, oblace se zuto-plave boje, i navija se iz srca, bez obzira kojem nogometnom klubu pripadala nasa srca, jednostavno, kao da se navija za reprezentaciju.

Svaka cast i imate punu podrsku svih nas starijih, koji su redovno prisutni na tribinama i ponose se onim sto vide.
Zivio nam Umag i da opstanemo u 1. lizi i da slijedece godine jurisamo na gornji dio tablice.

Jos nesto, ove godine se oprastaju od rukometa dva velika rukometasa koja su srce ostavila na terenu, prvi je Laki, a drugi Lisica, i mislim da bi se za njih na kraju sezone trebao prirediti jedan veliki i lijepi oprostaj, sta od publike, sta od kluba. Neka navijaci odrade svoj posao, a mi stariji cemo urgirati da se klub na najljepsi moguci nacin zahvali tim momcima, posebno Lakiju koji je od samih pionira do dana danasnjeg u nasem klubu, imao je samo 3 godine izostanka ( igrao u Buzetu i Porecu) zbog inata i opravdane svadje sa upravom.

Srdacan pozdrav svima a posebno najmladjima koji su najaktivniji na tribinama!
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 04, 2009 11:17 pm

ajme ovo je ludo sa cokoladicom hahahahhaa.....
reci mi sta je to bilo sa lakijem i upravom, posto kad je igrao u buzetu bila je stvorena atmosfera linca prema njemu....
takodjer me zanima ko je dao ime histri i dali bi se mogao kakav datum okvirni odrediti za pocetak skupine...
hvala
Back to top Go down
Zeus




Number of posts : 2
Registration date : 2009-03-04

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:05 am

Ime Histri smo dali Muzić, Buršić, Vojić, Brki, Lukač, Franjić, Novosel, Galović, Baštek, Teska, Vaso, Laki... Mi smo bili ekipa i jednog dana na školskom igralistu nismo znali kako da se zovemo, pa nam palo na pamet Histri, eto tako slucajno. Bio je jedna grupa Histri koji su pjevali onu Ale, ale, demo, demo, sto su znali i uzivo pjevati na tekmama, a bina bi bila iznad tribina u dvorani... Bilo je ludo.
Što se tice Lakija, gledaj, on mi je odlican prijatelj, jedan od najboljih i nije da ga branim, nego jednostavno to ti je bila klasicna prica takvih sredina kao sto je Umag. On je dijete kluba koji je stvarno igrao i danas igra rukomet iz ljubavi, svi su dolazili, Umag je puno igraca sa strane dovodio, jer drukcije i nebi mogao, svi su dobivali place, a Laki doslovno nije dobivao niti za benzin, imao je najmanji ugovor, a bio je odlican igrac, stalno je trenirao i bio discipliniran. Jednog dana je trazio svoja prava kod tadasnje uprave, necu ih imenovati, jer sada neki vise i nisu u upravi, i tada je doslovno dobio nogu u dupe. Raspizdio se i otisao u Buzet. Nije mu bilo lako, znam dobro, ali nije htio da ga vise omalovazavaju, jer je zasluzio ugovor barem kao i ostali a ne 3 puta manji. Necu niti spominjati sta su mu rekli kad je odlazio u upravi, uzas. Nitko mu nije ni rekao hvala kad je otisao, jos su ga popljuvali. Eto, sad je opet tu, igra odlicno, i vjeruj mi, samo iz ljubavi prema rukometu i prema klubu, jer ima i posla preko glave, zivi u Buzetu, ima malo dijete i nije mu potrebna ta zajebancija. Ne zaboravimo da se vratio iz Buzeta u Umag tada, za njim je dosao i Beaković, koji su nas sa Saletom digli iz mrtvih. Eto, opet se slicna prica kasnije dogodila i sa Saletom, ali ipak malo drukcija. Uglavnom, to ti je to. Laki nije zasluzio nikakav linc, nego da mu se skine kapa!
A za datum neznam, odredite vi... Pa neka bude ova subota taj datum, kad je vec organizirano sve, ako ne, mislim da se to desavalo u jesen, to je sigurno na pocetku skolske godine, ali tocan datum neznam, krajem 9. mjeseca, ili pocetkom 10. mjeseca.
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:50 am

ma pazi meni je laki ok i povratkom i svom ovom zajebancijom treba da mu se skine kapa, samo te pitam posto je bas uoci gostovanja kod buzeta (jedan od dva jedina puta kad je klub organizirao nesto za navijace u 90-tim) bila atmosfera katastrofa prema njemu, pretpostavljam da je tu kumovala i uprava posto je laki bio do tada medju 3-4 najvoljenija igraca...
znam za bend histri, ja sam mislo da ste to uzeli zbog histrija istarskih drumskih razbojnika u svakom slucaju meni se ime uvijek svidjalo i veoma je originalno....
napisi jos molim te sta se odradilo od gostovanja u jugi te ko je kako i koliko kolicinski napravio one bar salove plavo crne okomite koji su za ono vrijeme bili plafon plafona a bogme i u danasnjim okvirima su ok, te one odvratno ruzne na kojima je pisalo nova (mislim da su i oni napravljeni pred raspad jugovine).....
Back to top Go down
mali_zeleni

mali_zeleni


Number of posts : 37
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 11:25 am

oni šalovi nova o kojima govoriš su napravljeni tamo negdje '94 jer znam da smo ih dobili samo mi, kadeti, odnosno juniori kluba... a što se tiče histra, baš mi je jučer sinulo da bi ih mogli nazvati za tekmu protiv varteksa... iako sumnjam pozitivnom odgovoru jer nisu oni više aktivni koliko znam ali kad bi samo stari Labinjan otpjevao....
Diritor je lipo reka pali smo na dno... Very Happy i onda cijela dvorana... ale ale, demo demo... predobro... Very Happy
Back to top Go down
mali_zeleni

mali_zeleni


Number of posts : 37
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 11:27 am

i još nešto... ja se ne sjećam tog linča na lakiju... čak smo mu pjevali onu... laki vrati se, kada pomisle se svi da se nikad nećeš vratiti...
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 05, 2009 12:03 pm

mali_zeleni wrote:
i još nešto... ja se ne sjećam tog linča na lakiju... čak smo mu pjevali onu... laki vrati se, kada pomisle se svi da se nikad nećeš vratiti...

bilo je kalac, 100%ja se sjecam da su prije buzeta mnogi bili napumpani na njega ko sema ono izdajica blablabla
Back to top Go down
sepsonbj




Number of posts : 1
Registration date : 2009-03-21

Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 21, 2009 1:40 am

ekipo, pozdrav iz Bjelovara...

naisao sam na vasu stranicu i malo citam po forumu, pa odlucio uputiti vam pozdrav iz, grada vaseg dugogodisnjeg takmaca... sjecam se jos utakmice u prvom prvenstvu Hrvatske kada je Bjelovar tek nakon sedmeraca izborio četvrto mjesto i Europu... također se nakon toga sječam vašeg dolaska (navijačkog) u Bjelovar na utakmicu 1b lige... tu utakmice ste nas i pobjedili...

uglavnom, Umag mi je uvijek bio simpatičan jer je manja sredina koja voli i živi za rukomet... nadam se da ove sezone nece morati netko od nas ispasti... i tko zna, mozda se nekada i vidimo na nekoj utakmici...

nazalost nase navijanje se u Bj raspalo, a od 1996-1998 i kasnije u drugom navratu oko 2003-2004 bilo je na solidnoj razini...
Back to top Go down
Sponsored content





Povijest histra - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Povijest histra
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
HISTRI :: HISTRI :: POVIJEST-
Jump to: