HISTRI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HISTRI

http://histri.info/
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Povijest histra

Go down 
+9
Maradona
zagadur
Johnny Boy 1987
FASHION CREW 1950
armada
mali_zeleni
antizagadur
chile
HistriMoela
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
HistriMoela
Admin
HistriMoela


Number of posts : 40
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 10:40 pm

HISTRI POČETAK
Kao godina nastanka je 88 ili 89., sto znaci da na podrucju bivse juge imamo dosta veliku tradiciju. Mislim da su Histri onda bili dosta napredni u talijanskom Ultra fazonu (jebiga Italija je bila blizu spice, salovi, supertifo).
Osnivaci su bili Bastek,braca Zankola, posebno aktivan stariji, Teska, Muzic, Gaga, Bursic,Versic,Narcis....sad nek se ne ljuti niko ako sam koga izostavio....
Dobra fora je bila jednu utakmicu nema nikoga na tribini i sad ljudi pocnu di su navijaci, sigurno isli na maskenbal (bile maskare a tad je bila turbo shema u kakvom hotelu ih provest) kad ono banu njih 30-ak obucenih za maskenbal na tribinu i tako navijaju...
Reorganizaciju 90-tih su izvrsili Kalach,Androcec, ja, Benx, Fleka, mladji momci iz Komunele (Kunac,Kate,Bala) itd itd nek se niko ne ljuti ako ga nisam spomenuo

HISTRI I POLiTIKA
Iz perspektive 80-tih ne mogu nista reci jer sam tribinu pohodio mozda 2-3 puta, u 90-tima je bila tokom ratnih godina dosta desno orijentirana, poslije toga neutralno, mada je uvijek bio veliki domoljubni segment ka Hrvatskoj i lokalni ka gradu. Uostalom gotovo cijela prva ekipa Histrija tada je bila i Travarica United koja je brijala na Hrvatsku repku....
Nikad nije dana niti jedna podrska niti jednoj stranci u Hrvatskoj, politicki se skandiralo od ozbiljnih skandiranja do zajebancije tipa Ira Belfast ili Eta Baska....
Treba napomenuti da niti jedna stranka nikad nije nas pokusala vrbovati...

HISTRI - Baklje i rekviziti i koreografije
Na pocetku novog formiranja smo bili jedna sarena skupina na tribini svi su furali klupske salove i cak je cesto visio transp umag s velikim hajdukovim grbom radi cega smo pizdili jedni na druge i trebalo je godine i godine rada da se to iskorje ni mada je u nekim glavama to ostalo i do samog kraja....
Koreografija ozbiljnih ni pokusaja nije bilo, jednostavno smo bili pre anemicni i neorganizirani u tom segmentu, vise nas je jebalo pjevanje, papirici i baklje kao djir juzna amerika
Baklje su se palile 10-ak puta i uvijek na kraju utakmica, i mislim d anikad klub radi nas nije platio kaznu. Baklje su se doslovno svakako nabavljale, a na kraju su se pretezito kupovale 1. u Trstu (koje su bile neko tesko sranje) i u Porat cervaru koje su bile bombasticno dobre...
Znam da je i Š...g koji je tazio recepte pa je radio dimne kucne radinosti u teglenkama od krastavca i to je dimilo u picku materinu ali je smrdilo za popizdit.Mislim da smo je jednom zapalili takvu dimnu...

HISTRI - ZABLUDE
Kad pricam sa vama mladjima koji stes ad pokrenuli djir moram naglasiti da zivite u zabludama, kako je nekad bilo dobro kako ste bili jaki kako ovo ono...Kad smo se oformirali opet tamo negdje 93. godine nas prosjek godina je bio identican kao i vas sada, brojcano nismo bili puno brojniji od vas, vladala je totalna anarhija glede organizacije, u biti nije ni postojala, sve je bilo zbrdazdola, imali smo vrhunske trenutke, ali i velike padove i sranjsko navijanje....Transpovi su nam bili za plakat, Ultra fazon malo izblijedio i to je to.Koreo na nivou papirica, kartoncica, 1 sa par zastava nista komplicirano i teze ostvarivo, tako da ste u mogucnosti sa novim tehnikama i tehnologijama da nas zzasjenite u mnogo segmenataa....

HISTRI - PLAČENICI?
Histri nikad nisu dobili novac od ikoga u klubu ili iz vana mislim na politicke krugove!!! I na to sam jako ponosan. Sve od kluba szto smo imali bilo je kad bi im se prnulo da imamo djabe ulaznice (ko ima sal) i 2 puta besplatan organiziran bus za gostovanja koji nam je saopcen preko igraca kluba!? a mi ih nismo trazili....jedna osoba nam je znala pomagati (ne novcano) iz politickih sfera, ali nikad nije trazila nista zauzvrat tako da mislim i uvjeren sam da je radio to iz cistog ljubavi prema sportu grada Umaga, tako da je kompletno nebitno iz koje je stranke

HISTRI - REKVIZITI
Moram reci da je RK Umag (tadasnji istraturist) imao salove vunene prije mnogih jugoslavenkih renomiranih nogometnih prvoligasa. Prvo su bili bar salovi crno(!?)-zuti, a poslije ocajno ruzni vuneni na kojima je pisalo sa strane nova (valjda sponzor). Sad pred par godina su radjeni oni poliesterski koji su totalno sranje i bolje je klubu da nije se trosilo na onakvo govno od sala...
Zastave nikad nisu radjene od strane kluba...
Androcec je bio dosta pedantan glede zastava i transpova kad smo izradjivali ih kod mene doma najcesce i tu je bio ulagan veliki trud.Materijale smo preko veze dobivali iz veseraja u Katoru, i krpale bi nam none ih (davali uvijek stare poderane lancune)


HISTRI - NOGOMET
Meni osobno velika boljka jer smatram da je pravi navijac nogometni navijac a ovo ostalo je vise manje popratno.Pokusalo se par puta ali nije islo, jedino za derbije sa Bujama katkad, a bila je zanimljva liga, znaci bili su Green Army Buje,Piromani Fazana, Klosari Labin, Buzecani, ali jednostavmo ljude (pa i mene samoga) je vise tangiralo pratiti Hajduka ili Dinama i rukomet sa strane.Steta,steta....

HISTRI _DETALJI
Bilo ih je puno legendi ali moram jednu osobu istaknut, to je Kalach koji je imao nevjerojatan fanatizam, volju za izmisljavat ppjesmice ici di god i nas nabrijavati a i nekad bolesno dosadno gnjavit amo amo tu boli te kurac fazon...Ono pokretac svega
Od ostalih nikoga nebi vise izdvajao jer je taj covjek mislim najvise pokrenuo djir.
Bio je fora i Bela (cuvar u IKB-u) koji nije bio Histri ali je uvijek stajao iza nas i jebo mater svima i svakome na nerazumljiv nacin tako da smo pisali gace s njim (posebno je bilo jako kad je Banfru jebo mater)
Mali Penko je uvijek nosio bubanj i bubnjao, ono pravi bubanj i to bi trebao naglasiti svaka cast momku iako nikad nije bio prva ekipa, poslije smo mi napravili 2-3 od starih kanti od boje i to plasticnih, ali nisu bile lose....
Bibi, Cubric su bili kraljevi na svoji nacin i s njima je uvijek bila pisurija zesca

To bi bilo to, thats all falks....




DJIKI
Back to top Go down
chile

chile


Number of posts : 102
Age : 37
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 11:35 pm

kad je umag prije 8 godina ušao u prvu ligu onda je nas 5 uvijek pokušali nešto navijati iako smo bili mlađi nego svi prijašnji i današnji histri. par puta je bilo fora protiv metkovića i zagreba kad bi se skupila starija ekipa i kad bi se žestoko navija gdje su čak letjele tenisice, kante za smeće, mandarine.... legenda kova bi donio papiriće, ja bi napravio dimne od loptica za stolni tenis...
dao bog da se ponovilo
Back to top Go down
zagadur0
Guest




Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 11:54 pm

dečki čestitam vam na forumu,stvarno imate volje i želje i na tome vam svaka čast.ovaj uvod što vam je djiki pisao pomalo je smješan.teska nikad nije bio aktivan na tribini a kamoli da je bio osnivač skupine.a ovo o reorganizaciji 93.godine je teška debilana gdje hvali direktno sebe i svojih par intimusa.šta si ti djiki molim te reorganizirao sa 14-15 godina??ne budali.politike je bilo jer i to pogotovo 90-91 godine kad su dva brata donjeli prvu hrvatsku zastavu sa šahovnicom na tekmu sa crvenom zvezdom i kad ih je pola dvorane htjelo linčovat a medju njima je bilo i nekih koji se danas kurče velikim hrvatstvom.eto toliko za moje prvo javljanje
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 2:03 pm

Ok odgovor zagaduru:
1.93 sam imao 17 godina i pokrenulo se opet navijanje i to je bilo to
2.ja sam prepricao dogadjaje koje sam sam dozivio i pokusao biti sto vise realan i stojim iza svake svoje rijeci.Za vrijeme juge sam bio nekoliko puta na tekmi (nije me previse zanimalo) i vidio sam koje su face bile.Neznam zasto je teska ostao mi u sjecanju...
3.molio sam tebe da se javis l. i da mu ispricas za razdoblje od vremena juge ali nisi to ucinio, napisis demant na to razdoblje i amen.Kao sto sam pozvao A. i K. da se jave posto su zasluzni za neke stvari
4.Ja ne sporim da si uvijek bio na tribini i navijao ali budi iskren ko je najvise zastava napravio, baklji kupio/ukrao, vodio navijanja i animirao ljude?ja sam se na njih odnosio (ne zelim sebe stvarno staviti u prvi plan) i mislim da zasluzuju pohvalu (makar jednog od njih ne mozes smislit zasluzio je)
5.kazes da sam pisao sve da se kurcim klincima, e pa nije istina uopce, vec sam zamoljen da napisem kako je nekad bilo i to sam napisao po onome kako me sjecanje drzi
6.bit svega je bilo dokazat da nismo bili nedodirljivi i da danasnji klinci nas mogu lako nadmasit posto smo bili jedna anarhicna i neorganizirana skupina sa vrhunskim dometom dogovora po ure prije tekme ispred t marketa. Naprave li salove vec su napravili gotovo vise nego mi u 10 godina.takodjer sam naglasio da smo imali padova i objektivno smo popusili protiv klosara u umagu i nismo se iskazali u buzetu posto nam je pao transp kojeg mi je vratio odmah R. tadasnji vatreni torcidas iz buzeta kojeg sam znao od prije
7.glede zastave i c.zvezde nisam bio na toj utakmici, nacuo sam stose desilo i to je minus ko lakat, ali opet ne zelim iznositi u javnost ono sto nisam vidio.Najpostenije bi bilo da neki akter te price rece sto se desilo

molio bih te da budes konstruktivan i da pomognes boljitku ovog fruma svojim iskustvom i znanjem.Hvala

Toliko za moje prvo javljjanje
Back to top Go down
mali_zeleni

mali_zeleni


Number of posts : 37
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 5:41 pm

ja sam od onih koji su se uključili na forum ali teško da ćete me vidjeti na tribini više... eventualno na kojem gostovanju blizu zg...
dobro je mislav to sažeo iako priča samih početaka je malo drukčija, pogotovo što se osnivača tiče... počelo je krajem 80ih kad je umag dobro kotirao u 2. jugo ligi... već onda su tribine bile dupkom ispunjene a ja se kroz maglu sjećam nekih utakmica kao one protiv aero celja kad smo kamenovali njihov bus... a šta ćeš klinci iako su nam prije toga iz busa dijelili cocacole... kasnije je ono već opjevano razdoblje prve jugo lige... jebiga tada je za razliku od danas odlazak na tekmu, kino ili kakav koncert bio vrhunac... osim već spomenute ekipe treba spomenuti prdeka i fredija sa kojima nikad nije bilo dosadno pa onda ekipa koja je prije nas držala sve... od buršića, muzića, vojića, galovića, brkija, medojevića i ostalih koji su u šupama moje zgrade radili bubnjeve, transparente itd... nama mulcima oni su bili uzor i kasnije ćemo samo nastaviti šta su oni započeli i to dosta uspješno (barem po meni)... sreća u svemu je što je umag ipak rukometni grad i umaška publika nije ona kazališna kao u većini ostalih gradova pa je atmosfera sama po sebi u startu bila usijana... ma dobro, tu su i dundo, braća žužić, braća ladišić, peco, ravlić, greblo, puhalj, rus, teska, vasiljevići, i još mnogi drugi kojih se ternutno nemogu sjetiti... bilo nas je...
sjećam se da smo za velike tekme kao zvezda, partizan bjelovar... imali običaj skupljati se po gradu... prije toga dogovori u školi pa se sjećam kako je šime uvijek imao zadatak rezati novinske papire... u moeli bi se skupila ekipa nas mlađih (fleka, đomba, dominik, darko koraca...) i krenuli prema robnoj gdje bi nam se pridužio ostatak ekipe... kod vojske nas je čekala ekipa iz komunele i od tamo kreće pjesma do dvorane... u ono vrijeme su utakmice bile stvarno ludilo, u dvoranu često nije stala ni šibica više i kad bi zagrmilo cijela dvorana bi pjevala... iako smo bili jebeno jaki (istraturist) često nas se kralo pa je bilo masu prekida, suci su nerijetko bježali pa se sjećam da je nekoliko puta i murija intervenirala...
bilo je situacija kao ona protiv pelistera (barem mislim) kada je neki igrač našeg rajića udario i odmah barufa... stari od fleke, popularni šerif (tada pandur) uleti u rulju razmiće ljude, ono kao smiruje, i odalami i izbije zub periboniu tada golmanu pelistera... puno toga se jedva sjećam pa neka me ispravi onaj koji zna... uglavnom cijela ta generacija odrastala je zaluđena nogometom doživjela je navijački bum kao i masa ostalih navijačkih skupina... sjećam se da su histri čak izašli i u ćaotifu u nekom teksu kojeg su poslali ravlić ili teska...
onu zastavu o kojoj zagi priča je dundo stavio iznad klupe zvezde i onda kad su na poluvremenu mjenjali strane lik ju skine i opet stavi iznad njihove klupe... nakon te tekme bila su neka sranja poradi toga ali o tome mi se neda...
evo za početak toliko iako vidim da sam previše pisao... ima tu još masu toga, zlatna generacija koja se za zagrebom borila za vrh, pa finale kupa, pa europa kad smo igrali u kopru zbog ratnog stanja... pa gostovanja u rijeci, labinu, puli, bjelovaru, zagrebu...


Last edited by mali_zeleni on Fri Nov 28, 2008 10:48 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 6:06 pm

ok, mali zeleni ,dobro sroceno, jebiga mene pamcenje ne sluzi bas dobro......
iako neznam dali je r. ili d. bio vezan uz zastavu
Back to top Go down
mali_zeleni

mali_zeleni


Number of posts : 37
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 6:17 pm

i još nešto bi htio naglasiti... nije tu bilo desno nastrojenih... to je bilo vrijeme rata i onda kad je ne'ko imao hrvatsku zastavu njega se smatralo ekstremistom... ok, nije baš tako ali skoro... ja sam prvi apolitičan a mislim da ih je većina bila... to da se navijalo za hrvatsku je normalno pogotovo nakon osamostaljenja kad smo se probijali u gotovo svim timskim sportovima... istraturist a kasnije rk umag je prije svega ponos grada umaga, pa istre...
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 11:46 pm

kalach za ratne i post ratne godine smo vecinom bili desnicari svi na tribini (govorim o ekipi koja je konstantno bila aktivna) s time da ti i jos neki bili uvijek apoliticni.....
takva vremena
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 2:21 pm

jos mali dodatak za histri i politika....
Histri ko skupina nije bila politička stranka niti naša skandiranja nisu bila politički mitinzi, ok skandiralo se nekad stvari koje su danas kažnjive ali jako rijetko, već sam želio napomenut da je takvo vrijeme bilo (ratne godine) da je večina ekipe bila desno nastrojena, a nacionalni naboj koji nema veze s političkom opcijom je bio vrlo jak....
Nije se nikom nametalo, a naročto se nije skandiralo u političkoj konotaciji ništa osim ljubavi prema domovni
Back to top Go down
chile

chile


Number of posts : 102
Age : 37
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 4:42 pm

u hrvatskoj nema navijačke grupe koja je ljevičarska kao što ima diljem europe. tako da sve skupine naginju na desno iako unutar grupa normalno ima ljevičara i apolitičnih ljudi
NEMOJ IĆI LIJEVO NA KRIŽANJU STAZE... Twisted Evil
Back to top Go down
armada

armada


Number of posts : 26
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 10:14 pm

...dečki svaka vam čast za forum i ponovno pokretanje histra...moja prva tekma je bila protiv buzeta kad smo ušli u drugu ligu,bila je prava štala i nakon te sam počeo pratit tekme umaga...počeo sam ič sa severom na tekme i zajedno smo napravili i prvi transparent mlađe garde "UMAG BOYS" na stoljnaku s bojama za drvo...nakon toga smo se mi ekipa iz komunele+chile okupili i aktivnije smo počeli pratiti rukomet,napravili smo i par trasparenata...išli smo samo na domaće tekme jer se onda nije išlo na gostujuće...bil smo najmlađi na tribinama i stariji su nas dobro prihvatili...ja sam osobno pratio umag do one utakmice s čankajom(euro tekma) i nakon te tekme sam koj put zalutao u dvoranu i to je to...posljedna tekma na koj smo navijali i napravili štalu bila je umag-bosna,di je glavni akter bio chile s fantomkom...stvarno nisam dugo bio na tekmi i nadam se da ću koj put doć i navijat...želim vam puno sreće i uspjeha u novoj eri histra...
Back to top Go down
FASHION CREW 1950

FASHION CREW 1950


Number of posts : 1
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 11:35 pm

momci,svaka vam cast na ovoj ideji...fora je vidit prepucavanja vec u pocetku,zato cu ja samo promatrati,ipak sam jos jako mlad i moram puno toga nauciti...ZAGI-uno di noi!!!
Back to top Go down
Johnny Boy 1987

Johnny Boy 1987


Number of posts : 1
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 12:14 am

Ponovno pokretanje je za svaku pohvalu!Umag zasluzuje da ima jednu skupinu koja ce pratit sve sportove u gradu!!
samo naprijed...
Wink
Back to top Go down
zagadur

zagadur


Number of posts : 32
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 12:21 am

jednu stvar ne kužim.ako ste se već odlučili brijat na histre i umag zašto su vam avatari i nickovi hajduk,armada,torcida,1950 itd. pa čak se i chile ostavio takvih fora za ovaj forum i ja mu čestitam na tom potezu.ako ste histri onda ste histri i ostani te histri. MI SMO HISTRI HARAMO PO ISTRI farao
Back to top Go down
chile

chile


Number of posts : 102
Age : 37
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 7:44 am

prvi put se slažem s zagijem. ja ne brijem na takve gluposti kao badi i brki. mislim da bi svi trebali imati svoje nadimke jer ipak je ovo forum unutar grada umaga i bez neke folirancije ala torsida,armada ....
Back to top Go down
armada

armada


Number of posts : 26
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 2:19 pm

...uopće me ne ćudi da je zagi prvi počeo prigovarat za to(za promjenu)...ma koliko se vi ljutili ja svoj avatar tj. sliku ne mičem...
Back to top Go down
zagadur

zagadur


Number of posts : 32
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 2:27 pm

nije to bio prigovor neko opaska.radi šta hočeš sa avatarom ali to nema nikakve veze za histrima
Back to top Go down
armada

armada


Number of posts : 26
Registration date : 2008-11-28

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSat Nov 29, 2008 9:07 pm

chile wrote:
u hrvatskoj nema navijačke grupe koja je ljevičarska kao što ima diljem europe. tako da sve skupine naginju na desno iako unutar grupa normalno ima ljevičara i apolitičnih ljudi
NEMOJ IĆI LIJEVO NA KRIŽANJU STAZE... Twisted Evil

ima chile...white angels su ljevičari ,anti fa, a veliki dio se ograđuje od politike.... Exclamation Question Exclamation
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSun Nov 30, 2008 2:13 pm

osnovni modus vivendi ultrasa bi trebao biti no politica, mada je paradoks da bas zabari najvise koriste politiku na tribinama i npr. livornesi i laziali su po meni vise politicki mitinzi nego navijacke skupine....
kod nas su se vise manje svi kompromitirali, nesto je bilo u redu kao vid otpora krajem jugovine (bbb za hdz npr ili shema hdz-hajduk dinamo zajedno), poslije toga je bilo masu bespotrebnih izljeva politike di se najvise po meni obrukala torca sa porukom "mi smo hrvatski blok" ali je donkle se spasila obraz blokiranjem pokusaja tada vec bivseg vodje same skupine koji je pokusao na fiorentini mislim provuc setalicu sa slikom gotovine u dresz hajduka (gotovina je dinamovac btw)
Kod Histrija je u 90-tim bilo skandiranja tipa srbe na vrbe, ali recimo velicanja pavelica,tita tudjmana ili kajina nije bilo, kao ni klicanje ni jednoj politickoj opciji osim hrvatske
Back to top Go down
Maradona

Maradona


Number of posts : 4
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeSun Nov 30, 2008 2:20 pm

dobri ste vi djeco ali sam ja najbolji
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 12:24 pm

evo sam zaboravio napomenut da 90-tih su aktivni bili i sime , crni i dominik, ova zadnja dvojica su cak sa malim zelenim napravili jedno opako gostovanje al neka mali zeleni o tome napise nesto...
za jugovine je bio aktivan i stariji ravle, bursic emil,medojevic i vojic....
molio bih da se na forumu i strani maknu moji clanci o histrima vezanim za jugovinu posto mi je sjecanje slabo i ima puno netocnosti, a podatke sam skupljao od svuda, a u fazi je da ce se skupit podaci o tome od aktera koji su tada bili aktivni...
Back to top Go down
Povijest
Guest




Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 1:20 pm

meni nikad nije bilo jasno zašto su se histri raspali kad je umag ušao u prvu ligu? u drugoj konstantno navijanja i onda uđemo u prvu ligu i umjesto da bude još više navijača ono se svede na nas par klinaca... lol! jedino se navijalo protiv zagreba i metkovića. sječam se da su crni,dominik i još par njih protiv bjelovara cijelu utakmicu pjevali "došao je i taj dan umro je partizan"
Back to top Go down
antizagadur




Number of posts : 67
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 1:42 pm

ni meni nikad nije uslo to u glavu, malo smo se valjda stufali neznam, ali 3. i 2. liga su bile fantasticne.....
protiv finla sa badelom nekako mi je bilo jasno da je gotovo......
Back to top Go down
mali_zeleni

mali_zeleni


Number of posts : 37
Registration date : 2008-11-27

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 2:11 pm

taj bjelovar, poznatiji kao partizan bjelovar najtrofejniji je klub bivše države koji se okitio i naslovom prvaka europe...
http://www.rkbjelovar.hr/templates/povijest.php
umag, odnosno istraturist, imao je početkom '90 sjajnu generaciju većinom mladih igrača članovi mladih selekcija (ilić, bošnjak, božić, braća ipša, nino velenik...) neki od njih kasnije su pozvani u b selekciju prve hrvatske reprezentacije ili su kasnije igrali za talijansku repku... tu treba spomenuti šestaka koji je čini mi se i zaigrao za prvu ekipu kao i markota (još jedan koji je igrao u umagu)... no dobro da ne na brajam htio sam samo spomenuti kako smo stvarno imali super generaciju mladih koji su se afirmirali uz ove starije koji su izborili prvu ligu... sa delićem, subašićem pa vujketom, makićijem (vjerovatno najbolji igrač istraturista ikad), jakšom, hubakom i ostalima činili su strašnu ekipu... od još mlađih mlađih probijali su laki i lukač kojemu je ozljeda spriječila vjerovatno odličnu karijeru (navodno je trebao u zagreb)...
znači umag se ugurao u to visoko društvo među kojima je od hr klubavo igrao već spomenuti bjelovar, medvešćak, zagreb i zamet i do danas relativno dobro gura sa "manjim" oscilacijama... šteta što ranije nije bilo interneta jer je teško doći do nekih informacija, slika itd pa preostaje samo usmena predaja...
nadam se da ćemo zajedno pomoći našem umagu da se vrati na staru slavu... sunny

i da, zaboravio sam napomenut... stvarno je bilo dobro gostovanje u bjelovaru Very Happy
Back to top Go down
zagadur

zagadur


Number of posts : 32
Registration date : 2008-11-26

Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitimeMon Dec 01, 2008 2:58 pm

najbolja scena tog gostovanja u bjelovaru se zbila čini mi se u severinu na kupi.ispred jednog restorana na ražnju se vrte odojci i janjci a kalach stoji kraj ražnja i trga kožicu odojku Laughing Laughing
Back to top Go down
Sponsored content





Povijest histra Empty
PostSubject: Re: Povijest histra   Povijest histra Icon_minitime

Back to top Go down
 
Povijest histra
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
HISTRI :: HISTRI :: POVIJEST-
Jump to: